bidel
19 مرداد 1401 - 03:12

خروج آمریکا از سوریه باعث نابودی تروریسم در منطقه خواهد شد

روسیه اعلام کرده است که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه منجر به از بین بردن حضور تروریست‌ها در این کشور عربی و سایر کشورهای همسایه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «واسیلی نبنزیا»، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل روز سه‌شنبه در سخنانی گفت خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، از بین بردن تروریست‌ها در سوریه را تسهیل و امکان پذیر می‌کند.

خبرگزاری مهر«واسیلیاین دیپلمات روسی در نشستی در شورای امنیت سازمان ملل درباره تهدیدات تروریسم علیه صلح و امنیت بین المللی گفت: «لازم است لانه‌های باقی‌مانده تروریسم بین‌المللی در سوریه به طور کامل از بین برود و داعش و سایر گروه‌ها در سوریه ریشه کن شوند. اکنون تروریست‌ها در مناطقی از سوریه که تحت کنترل دولت سوریه نیست، پناه گرفته اند.»

المللیاند.به گفته این دیپلمات روسی، در جریان یک مأموریت گشت زنی بر فراز سوریه در یک هفته گذشته، نیروی هوایی روسیه گروهی از تروریست‌های تکفیری را شناسایی و نابود کرد. وی گفت: این گروه تروریستی در التنف مستقر است که تحت کنترل نیروهای آمریکایی است. خروج نیروهای اشغالگر آمریکا از خاک سوریه به معنای حذف سریع و اجتناب ناپذیر حضور تروریست‌ها در این کشور رنج دیده و همچنین نابودی شبکه تروریستی در کشورهای همسایه خواهد بود.

التنفچند روز پیش از این نیز، نیروی هوایی روسیه از نابودی شماری از تروریست‌های تحت پشتیبانی آمریکا در سوریه خبر داده بود. وزارت دفاع روسیه روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور یک گروه تروریستی آموزش دیده از سوی کارشناسان آمریکایی را در سوریه به هلاکت رساند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است که جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور گروهی تروریستی را که تحت حمایت و آموزش آمریکا بودند، را هدف قرار دادند. بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، این گروه تروریستی در منطقه التنف سوریه مستقر بودند.

التنف

منبع: مهر
شناسه خبر: 557433