bidel
14 مرداد 1401 - 21:49

معاون اجرایی رئیس‌جمهور: دولت سیزدهم با تمام توان در خدمت مردم است

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم با تمام توان در خدمت مردم است، گفت: اختصاص کمک‌های بلاعوض برای جبران بخشی از خسارات سیل و دادن تسهیلات لازم برای نوسازی و بهسازی به مردم از جمله موارد در دستورکار دولت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، سید صولت مرتضوی، عصر امروز در ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری خسارات ناشی از سیل اخیر را قابل توجه دانست و گفت: مسئولان استان چهارمحال و بختیاری در پیشگیری، امداد و نجات و اسکان موقت موفق عمل کردند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم با تمام توان در خدمت مردم است، بیان کرد: دستگاه‌های استانی در حال جمع‌بندی خسارات وارده هستند و آمار را به محض تکمیل ابلاغ خواهند کرد.

مرتضوی اختصاص کمک‌های بلاعوض برای جبران بخشی از خسارات و دادن تسهیلات لازم برای نوسازی و بهسازی به مردم را از جمله موارد در دستورکار عنوان کرد و افزود: منابع لازم برای پرداختن به زیرساخت‌ها نیز به مرور زمان تامین خواهد شد.

وی آسیب‌شناسی را امری مهم تلقی کرد و اظهار داشت: همانطور که الان همت کردید و خسارات مالی و جانی را پس از حادثه کاهش دادید، لازم است آستین همت را بالا بزنیم و با اقدامات پیشگیرانه از بخش اعظمی از آسیب‌های پیش رو جلوگیری کنیم.

معابر بحران‌ساز برای پیشگیری از تکرار خسارات آزادسازی شود

معابر بحران‌ساز برای پیشگیری از تکرار خسارات آزادسازی شودمعابر بحران‌ساز برای پیشگیری از تکرار خسارات آزادسازی شودمعاون اجرایی رئیس‌جمهور آزادسازی مسیرها و معابر بحران‌ساز در آینده را از ضروریات دانست و خاطرنشان کرد: اگر گلوگاه‌های مشخص در بارده از قبل مدیریت می‌شدند خسارات ناشی از سیل به مراتب کمتر از این بود.

مرتضوی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی قبل از بناکردن ابنیه حتما محاسبات دقیق انجام دهند.

وی با اشاره به لزوم استفاده احسن از نعمات خدادادی بیان کرد: اگر در سال‌های گذشته مدیریت صحیح انجام می‌شد ذخیره آب‌های زیرزمینی کشور به مراتب بیشتر از حال حاضر بود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور اظهار کرد: با توجه به عقب‌ماندگی تاریخی و نیازهای اساسی استان چهارمحال و بختیاری تصمیمات، بسترسازی و زمینه‌سازی‌های مناسبی در دستورکار است.

پیش‌بینی ۲ تا ۳ مورد تخصیص فوری اعتبار در آینده نزدیک برای چهارمحال و بختیاری

پیش‌بینی ۲ تا ۳ مورد تخصیص فوری اعتبار در آینده نزدیک برای چهارمحال و بختیاریپیش‌بینی ۲ تا ۳ مورد تخصیص فوری اعتبار در آینده نزدیک برای چهارمحال و بختیاریمرتضوی ضمن اشاره به تاخیر در تخصیص اعتبارات دریافتی در سفر رئیس جمهور توضیح داد: ۲ تا ۳ مورد تخصیص فوری در آینده نزدیک برای استان چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شده‌است.

وی تاکید کرد: بانک‌ها باید به تعهدات خود در زمان مناسب آن عمل کنند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت صادق‌الوعد در تمام موارد صادق است، خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان به‌ویژه فرمانداران با اولویت و جدیت تمام طرح‌ها و پروژه‌ها را پیگیری کنند.

مرتضوی ضمن تشکر ویژه از نقش‌آفرینی گروه‌های جهادی بیان کرد: اگر بنا بود اقدامات ارزنده و به‌موقع این گروه‌ها در قالب کارهای اداری انجام شود، کار به این شکل پیش‌ نمی‌رفت.

وی جهادگران را تکیه‌گاه مردم نامید و افزود: گروه‌های جهادی را تشویق و ترغیب کنید و از ظرفیت بسیج مردمی نیز حداکثر استفاده را ببرید.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور، احداث سیل‌بند‌ها، آزادسازی مسیل‌ها و بسترسازی رودخانه‌هایی که در محدوده شهر هستند را از جمله اقدامات مهم در امر پیشگیری از بحران عنوان کرد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: با همت همگانی می‌‌توان در بازه زمانی ۷ الی ۸ ساله در استان چهارمحال و بختیاری به شاخص‌های مطلوب توسعه رسید.

رویکرد دولت سیزدهم عدالت‌محوری است

رویکرد دولت سیزدهم عدالت‌محوری استرویکرد دولت سیزدهم عدالت‌محوری استغلامعلی حیدری، استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گفت: رویکرد دولت سیزدهم عدالت‌محوری است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه رئیس جمهور با حضور پیاپی در مناطق محروم و تخصیص اعتبارات مناسب این مهم را نشان داده‌است، افزود: بخشی از محرومیت در این سفرها جبران می‌شود و این حضور آرامشی برای مردم آسیب‌دیده خواهد بود.

حیدری ضمن اشاره به نرخ بالای بیکاری و مهاجرت در استان بیان کرد: بعد از انقلاب تا کنون کارهای ارزشمندی در زمینه محرومیت‌زدایی صورت گرفته‌است ولی محرومیت استان چهارمحال و بختیاری ریشه تاریخی و اساسی دارد.

وی ضمن تقدیر از هم‌افزایی تمام مسئولان استان و مردم خاطرنشان کرد: حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در استان فرصتی‌ است که باید قدر بدانیم و نهایت استفاده را به نفع مردم ببریم.

استاندار با اشاره به سردسیر بودن استان اظهار داشت: در چهارمحال و بختیاری محدودیت وجود دارد و قدرت مانور پایین است.

درخواست ما تخصیص اعتبارات به چهارمحال و بختیاری در 6 ماهه اول سال است

درخواست ما تخصیص اعتبارات به چهارمحال و بختیاری در 6 ماهه اول سال استدرخواست ما تخصیص اعتبارات به چهارمحال و بختیاری در 6 ماهه اول سال استحیدری تاکید کرد: درخواست موکد ما تخصیص بخش اعظم اعتبارات در ۶ ماه اول سال است تا برای جبران با محدودیت مواجه نشویم.

وی ضمن اشاره به نقش به‌سزای رسانه‌ها، ائمه جمعه و افراد تأثیرگذار در اطلاع‌رسانی‌ها افزود: افزایش سرعت در پرداخت خسارات، جذب تسهیلات، جذب سرمایه‌گذار و ایجاد مشاغل خانگی از جمله نیازهای اساسی برای نرمال کردن نرخ بیکاری در استان است.

استاندار مسئله آبخیزداری را موضوعی اولویت‌دار عنوان کرد و افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی استان به محض بارش‌های طولانی سیل ایجاد می‌شود.

حیدری افزود: سازمان هواشناسی برای روزهای شنبه و یکشنبه هشدار بارش‌های جدید ابلاغ کرده‌است.

وی با تاکید بر لغو مرخصی‌ها و آمادگی کامل دستگاه‌ها اظهار کرد: اگر پاکسازی و لایروبی جوی‌ها به سرعت انجام نشود باقی محصولات کشاورزی نیز آسیب می‌بینند.

انتهای پیام/ ۶۸۰۳۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 537701